Łanowice na Ukrainie...

Drukuj
Dodano: wtorek, 08 wrzesień 2015

Pierwsze wzmianki o wsi Łanowice odczytano z pieczęci, na której widniała data 1384. We wsi mieszka blisko 600 osób, jest przedszkole, szkoła i Kościół Parafialny pw. Św. Mikołaja. Wieś jak wieś: kościół, szkoła, cmentarz stary i nowy, droga przez środek wsi, ot normalna dla każdego wieś, a jednak nie.
W samym jej centrum przystanek autobusowy, na którym widnieje data 1462 jako pierwsze lokowanie parafii i obok herbów parafii znajdują się tarcze herbowe Jastrzębiec i Ogończyk. Mieszkający tu powiedzieli mi, że napis w języku ukraińskim i polskim jest ewenementem w skali całej Ukrainy, bo jest po prostu jedyny...

Kliknij, aby przeczytać całość »

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Co w tej niewielkiej wsi kilkanaście kilometrów za Samborem robili Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszard Urban i Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, a także jakie „Nasze Połoniny" mają propozycje związane z tą wizytą, przeczytacie w najbliższym wydaniu naszej gazety.

Marian S. Mazurkiewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u