Dożynki 2015 – Ropienka / VIDEO

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 14 wrzesień 2015

Rolnicy z ustrzyckiej Gminy podsumowali tegoroczne żniwa i jak tradycja nakazuje podziękowali za tegoroczne zbiory. Gospodarzem Dożynek 2015 w niedzielę 13 września było Sołectwo Ropienka. Przybyli na nie ustrzyccy samorządowcy z Burmistrzem Miasta Bartoszem Romowiczem i Przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Ferencem na czele. Zaproszenia od rolników przyjęli również Starosta Bieszczadzki Marek Andruch i Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszard Urban. Dożynki zgromadziły radnych miejskich i powiatowych, przedstawicieli zakładów pracy i mieszkańców z terenu Gminy Ustrzyki Dolne.

Wyróżniających się rolników odznaczono medalami Św. Izydora Oracza.

Powiększ

Powiększ

Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z każdego niemal sołectwa w Gminie tradycyjnie przygotowały smakowite dania, garmażerkę mięsną i przepyszne ciasta.

Powiększ

Tradycyjnie występowały zespoły działające na terenie naszej Gminy, a zabawa trwała i trwała, bo i pogoda, na podsumowanie żniw dopisała, jakby na zamówienie.

Powiększ

Najbliższe wydanie „Naszych Połonin" przedstawia rolników - laureatów medali Św. Izydora Oracza, a także zwycięskie KGW w konkursie kulinarnym i wiele innych atrakcji z tegorocznych dożynek.

(msm)

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u