Ewelina Marcisz laureatką Plebiscytu „Polacy z werwą"

Drukuj
Dodano: niedziela, 11 październik 2015

Powiększ

Nie tak dawno informowaliśmy na naszych łamach o zakwalifikowaniu się Eweliny Marcisz do III edycji Plebiscytu „Polacy z werwą" w kategorii "Sport". 9 Października 2015 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala, podczas której siedmiu laureatów z rąk jurorów odebrało czeki na 50 tysięcy złotych oraz cenne statuetki autorstwa Pawła Althamera.

Nagrodą Specjalną uhonorowano Olgę Malinkiewicz, wynalazczynię fotowoltaicznych materiałów opartych na minerałach o nazwie perowskity.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

W kategorii Medycyna: dr n. med. Michał F. Kamiński,
W kategorii Nauka: dr hab. Marta Bucholc,
W kategorii Ochrona środowiska: Karolina Gil,
W kategorii Design i architektura: Katarzyna i Wojciech Sokołowscy,
W kategorii Innowacje w biznesie: Jakub Krzych,
W kategorii Kultura i sztuka: Honorata Martin,

W kategorii Sport: Ewelina Marcisz (MKS „Halicz" Ustrzyki Dolne)

Reprezentantka ustrzyckiej młodzieży znalazła się w gronie znanych sportowców wyróżnionych w Plebiscycie „Polacy z werwą". Wyróżnienie otrzymali: medaliści Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce – Pekin'2015:

Anita Włodarczyk (złoty medal w rzucie młotem), Paweł Fajdak (złoty medal w rzucie młotem), Wojciech Nowicki (brązowy medal w rzucie młotem), Piotr Małachowski (złoty medal w rzucie dyskiem), Robert Urbanek (brązowy medal w rzucie dyskiem), Adam Kszczot (srebrny medal w biegu na 800 m), Paweł Wojciechowski (brązowy medal w skoku o tyczce) i Piotr Lisek (brązowy medal w skoku o tycze).

Głównym celem Plebiscytu jest uhonorowanie i promowanie wybitnie uzdolnionych młodych ludzi, których osiągnięcia budują nowoczesną Polskę – bez kompleksów, konkurencyjną na arenie międzynarodowej. Dlatego prócz grantu w wysokości 50 tysięcy złotych, który laureat może przeznaczyć na dalszy rozwój zawodowy, dodatkowym wymiarem nagrody jest promocja wszystkich kandydatów i zwycięzców.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

Redakcja

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u