Wrześniowa wizyta licealistów z Ustrzyk w Kraju Saary

Drukuj
Dodano: środa, 14 październik 2015

13 września 2015 roku, wbrew ewentualnym przesądom dotyczącym daty, uczniowie klas drugich wraz z opiekunkami, p. Agnieszką Roczniak i p. Danutą Mazur, wyruszyli do Wadern w ramach kolejnej wymiany polsko-niemieckiej.

Powiększ Powiększ

Podróż przyniosła uczestnikom projektu wiele miłych wrażeń w związku z półtoragodzinnym zaledwie lotem z Rzeszowa do Frankfurtu nad Menem i niespełna dwugodzinną podróżą szybką koleją niemiecką do Türkismühle. Po serdecznym powitaniu na dworcu, niemieccy partnerzy i ich rodzice zaprosili gości z Polski do swoich domów.

Powiększ Powiększ

15 września w Hochwald - Gymnasium w Wadern ustrzyckich licealistów wraz z opiekunkami powitała p. Helma Kuhn-Theis, pełnomocnik d.s. europejskich w administracji rządowej Kraju Saary oraz dyrektor szkoły p. Ellen Küneke. Pani pełnomocnik w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę współpracy młodych Europejczyków w budowaniu porozumienia i pokoju. Zapewniła, że stosunki polsko-niemieckie leżą na sercu wszystkim, którzy rozumieją, że pokój w Europie buduje się poprzez przyjazne więzi i zrozumienie własnej tożsamości. Nie zabrakło również odniesień do aktualnej sytuacji Unii Europejskiej w związku z kryzysem migracyjnym. O wartości współpracy dwóch oddalonych od siebie tylko o 1500 km regionów Niemiec i Polski, mówiła również p. dyrektor szkoły w Wadern. Uczniowie gościli w tym samym dniu w barokowym ratuszu Oettinger Schlösschen, w którym przyjął ich nowy gospodarz miasta p. Jochen Kuttler, oraz zwiedzili lokalne muzeum.

Co widzieli, co zwiedzili i jak się bawili w najbliższym wydaniu.

Źródło:
Redakcja Liceum Ogólnokształcącego

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u