Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe wśród "Najlepszych Produktów Turystycznych 2015"

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 19 październik 2015

Powiększ Powiększ

W piątek (16 października 2015) na targach Tour Salon w Poznaniu odbyła się gala, podczas, której został rozstrzygnięty konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Do konkursu zostało zgłoszonych przez Regionalne Organizacje Turystyczne 46 produktów turystycznych oraz 9 kandydatów do Złotego Certyfikatu. W głosowaniu jawnym Kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT i przyznała 1 wyróżnienie. Na podstawie punktowego rankingu zgłoszeń zakwalifikowano do finału 3 zgłoszenia do nagrody głównej – Złotego Certyfikatu POT. Spośród 3 nominowanych produktów turystycznych wybrano jeden produkt turystyczny, któremu przyznano Złoty Certyfikat POT.


- W pełni zasłużona nagroda dla realizatorów projektu: Janusza i Magdy Demkowiczów oraz ich współpracowników - komentuje Alicja Wosik, prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Poznańskie Targi Tour Salon były również okazją, by zaprosić na Podkarpacie redaktor naczelną National Geographic Traveler Martynę Wojciechowską. I jest szansa, że na samej wizycie się nie skończy.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe łączą turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 47 km (od Zagórza do Krościenka) najpiękniejszej trasy kolejowej w Polsce - linii 108 - powstałej w 1872 r. z bazą w Uhercach Mineralnych. Uroki trasy mogą podziwiać całe rodziny przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi własnymi nogami. Siedzibą wypożyczalni jest stylizowana stacja kolejowa z galerią w Uhercach Mineralnych, położona na rozwidleniu wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych i drogi prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego.

Ze stacji w Uhercach Mineralnych turyści wyruszają na przejażdżki (wg rozkładu jazdy) w dwóch kierunkach: Ustrzyk Dolnych bądź Zagórza.

Adres:

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe - Stacja Główna
Uherce Mineralne 62a, 38-623 Uherce Mineralne (dawna stacja PKP)

www.drezynyrowerowe.pl

Źródło:
Portal Gospodarka Podkarpacka

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u