Ruszył kolejny semestr Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie i w Ustrzykach Dolnych

Drukuj
Dodano: wtorek, 20 październik 2015

17 października w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyły się pierwsze zajęcia XIII już semestru Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie. Jak co semestr w zajęciach trzech grup wykładowych uczestniczyć będzie 468 dzieci z całego województwa. W tym samym dniu w Ustrzykach Dolnych ruszył IV semestr zajęć tamtejszej Filii Politechniki Dziecięcej – uczestniczyć w nich będzie 200 dzieci z terenu gminy Ustrzyki Dolne.

Powiększ Powiększ

W Ustrzykach Dolnych IV semestr Politechniki Dziecięcej rozpoczęły zajęcia pt. „Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?", na których dzieci dowiedziały się, czym jest ciekły magnes oraz jakie siły działają na różne przedmioty w otaczającym nas świecie.

Powiększ Powiększ

Powiększ

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Ustrzykach Dolnych odbywają się od marca 2014 roku. Podobnie jak w Rzeszowie organizowana są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza", zaś finansowane są przez gminę Ustrzyki Dolne. Burmistrz Gminy Bartosz Romowicz podkreśla jak ważne są tego typu zajęcia:

„Doskonale rozumiemy potrzebę wspierania edukacji technicznej w naszym regionie, dlatego też gmina angażuje środki finansowe w tego typu inicjatywy. Wierzymy, że wspólnymi siłami zwiększymy poziom wykształcenia i przede wszystkim szanse edukacyjne dzieci z regionu. W ten sposób uatrakcyjniamy ofertę edukacyjną dla dzieci w naszej gminie".

Więcej w najbliższym wydaniu „Naszych Połonin".

Źródło:
Fundacja Wspierania Edukacji
przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza"

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u