Wernisaż w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Eugeniusza Wanieka

Drukuj
Dodano: piątek, 23 październik 2015

Kolejna, ósma edycja wernisażu pod hasłem "Tworzymy w samotności - wystawiamy wspólnie" zgromadziła wiele prac malarskich, ikon, rzeźby, rękodzieła artystycznego czy decoupage. Swe prace wystawiało blisko trzydziestu twórców mieszkających w różnych rejonach Bieszczadów.

Powiększ Powiększ

Ustrzycka Biblioteka łączy ich we wspólnym wystawiennictwie i promocji. Wystawili swe prace nie tylko artyści zawodowi jak: znany w Ustrzykach rzeźbiarz Jacek Osadczuk z córką Anną czy Aleksandra Kiełbińska malarka mieszkająca w Czarnej Dolnej, ale i malarka Marzena Zając z Czarnej, gdzie, na co dzień uczy języka polskiego, albo wykonujący piękną biżuterię z ... odpadów np. drewna Małgorzata i Andrzej Gałek z Polany, którzy pierwsze egzemplarze wykonali dla ... żartu.

Powiększ Powiększ

Otwierając wernisaż Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Eugeniusza Wanieka Anna Metyk zaprezentowała wystawiane prace, stwierdzając jednocześnie, że:

"...nasza Biblioteka staje się promotorem artystów i twórców mieszkających w naszym pięknym regionie, jakimi są Bieszczady i w tym sensie jest to dla nas nie tylko promowanie, ale i prezentowanie dzieł tworzonych przez ludzi tu mieszkających."

Wstępem do wystawy był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów ustrzyckich szkół pod kierunkiem Janiny Malickiej z Zespołu Szkół nr 1.

Więcej w najbliższym wydaniu gazety.

(msm)

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u