Śmiertelne ofiary pożaru w Smolniku nad Osławą

Drukuj
Dodano: niedziela, 08 listopad 2015

Zapadająca w Smolniku koło Komańczy noc z piątku na sobotę nie zapowiadała tragedii. Około północy mieszkańcy zauważyli ogień w drewnianym domu. Zawiadomili straż pożarną. Przyjechali szybko. Płonął drewniany budynek, w którym mieszkało siedem osób. Niestety, kiedy dogasili płomienie znaleźli cztery zwęglone ciała: dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Pożar ugaszono szybko. Domu nie udało się jednak uratować. Dogaszanie trwało do rana.

Powiększ Powiększ

Jedna osoba - czterdziestoletni mężczyzna zdołał się uratować. Został przewieziony do specjalistycznego szpitala leczącego oparzenia.

Później strażacy przystąpili do rozbiórki budynku. Miejsce zostało również sprawdzone przez grupę dochodzeniową i prokuratora, którzy szukali przyczyny zapłonu. Policja ustala tożsamość ofiar. Przyczyny pożaru w Smolniku nad Osławą nie są znane.

Państwowa Straż Pożarna ostrzega, późną jesienią i zimą, kiedy uruchamiamy różnego rodzaju piece i grzejniki dokonajmy ich przeglądu i właściwie eksploatujmy. Często przyczyna pożarów związana jest z niewłaściwą eksploatacją urządzeń ogrzewczo-kominowych, a także zły stan techniczny urządzeń grzewczych czy zapalenie się sadzy w kominie. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

(msm)
Źródło: TVP Regionalna

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u