Odblaski – nośmy je wszyscy

Drukuj
Dodano: czwartek, 12 listopad 2015

Jesienne dni są okresem bardzo trudnym na drogach, tak dla kierowców jak i pieszych. Wcześnie zapadający mrok, mgły i deszcze ograniczają radykalnie kierującym pojazdy widoczność. Ciemne ubrania pieszych powodują, że „zlewają" się oni z szarością. Nieszczęścia gotowe. Szczególnie w miejscach nieoświetlonych, na dogach wiejskich, czy poza terenem zabudowanym.

Powiększ

Ustrzyccy policjanci wespół krośnieńskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego prowadzili w bieszczadzkich szkołach akcję „Bądź widoczny - noś odblaski". Spotkania z uczniami miały na celu z jednej strony profilaktykę, a z drugiej propagowanie używania odblasków.

Powiększ Powiększ

Młodym ludziom wyjaśniano zasady poruszania się po drogach i funkcje, jakie spełniają odblaski noszone na ubraniu. Wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. Policjanci i ich goście z WORD w Krośnie - zastępca dyrektora Bogusław Kolarczyk, Wioletta Turek-Dyląg i Ewelina Nehrebecka apelowali o używanie przez dzieci odblasków, które poprawią ich bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie. Dzięki wyposażeniu w elementy odblaskowe, pieszy może zostać zauważony nawet z odległości około 150 metrów.

Przyłączamy się do tej akcji apelując nośmy elementy odblaskowe nie tylko z nakazu prawa, czy pod rygorem kary, ale przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.

Drobna rzecz – będziesz lepiej widoczny – będziesz bezpieczny – noś odblaski wszędzie.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u