Eko mural w Solinie z nagrodą na Golden Drum 2015

Drukuj
Dodano: wtorek, 17 listopad 2015

Projekt ekologicznego muralu, który powstał na zaporze w Solinie tylko przy użyciu wody pod ciśnieniem, został nagrodzony podczas tegorocznej edycji festiwalu reklamowego Golden Drum. Agencja Scholz & Friends odpowiedzialna za przygotowanie projektu na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej otrzymała nagrodę "Silver Drum" w kategorii "Outdoor".

Powiększ

O nagrody w konkursie Golden Drum 2015 walczyło 256 agencji z 25 państw Europy Środkowo – Wschodniej, które zgłosiły w sumie 1208 kampanii. "Eko mural" był jednym z sześciu polskich projektów nagrodzonych podczas festiwalu.

Jeden z największych ekologicznych murali na świecie, o wymiarach 91 metrów szerokości na 54 metry wysokości, powstał na początku lipca i szybko stał się jedną z atrakcji przyciągających turystów w Bieszczady.

Na ścianach zapory nad Jeziorem Solińskim stworzono ogromny obraz, na który składają się sylwetki zwierząt reprezentujących gatunki charakterystyczne dla tego regionu. Ekologiczny mural został wykonany techniką clean (reverse) graffiti, która polega na tworzeniu obrazu za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem i czyszczeniu poszczególnych warstw powstałego na przestrzeni lat osadu.

Za przygotowanie koncepcji i projektu obrazu na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy Zespół Elektrowni Wodnych Solina - Myczkowce, odpowiedzialna była agencja Scholz & Friends oraz Przemek "Trust" Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i najważniejszych twórców komiksowych.

Powiększ

Gala Golden Drum 2015, podczas której wyróżniono projekt, odbyła się 16 października w słoweńskim Portorož.

» Zobacz relację video dokumentującą powstawanie muralu »

Źródło:
PGE


Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u