Góry ciągle groźne

Drukuj
Dodano: wtorek, 01 grudzień 2015

W czwartek, 26 listopada dwudziestu ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR prowadziło poszukiwania 31 letniego obywatela Czech, który zaginął w masywie Szerokiego Wierchu od strony doliny Terebowca.
Akcję trwającą ponad trzy godziny wspierali policjanci i dziesięciu funkcjonariuszy straży granicznej z psem.

Powiększ

W godzinach południowych odnaleziono przemarzniętego Czecha i przekazano Ratownikom Medycznym z Podstacji Ratownictwa Medycznego w Lutowiskach, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Jego życiu nic nie zagrażało.
Jak wyjaśnił Marek Paterek ratownik GOPR tym razem pomocną okazała się warstwa świeżego śniegu, na którym znaleziono ślady pozostawione przez zaginionego. „Góry pozostają jednak groźne zwłaszcza teraz – apelują GOPR-owcy - kiedy wcześnie zapada zmrok, padający śnieg ogranicza widoczność, a warunki pogodowe zmieniają się z minuty na minutę."
„Akcja poszukiwacza przeprowadzona w czwartek wykazała dobre współdziałanie wszystkich służb: GOPR-u, policji, straży granicznej i Ratownictwa Medycznego ustrzyckiego SP ZOZ – wskazują GOPR-owcy – a to wskazuje na właściwe zabezpieczenie przebywających tutaj turystów. Ale żadne służby nie zastąpią zdrowego rozsądku w górach, zwłaszcza zimą"

(msm)
Bieszczadzka Grupa GOPR
Foto: Marek Paterek

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u