I Ustrzycka Teatromania - Bieszczadzkie Spotkania Teatralne

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 14 grudzień 2015

Pomysł by teatry działające w szkołach zgromadzić w jednym miejscu, czasie i na zasadach przeglądu pozwolić im się zaprezentować zrodził I Ustrzycką Teatromanię - Bieszczadzkie Spotkania Teatralne, a jej twórcą była Grażyna Kaznowska instruktorka i reżyserka Teatru Formy PARRA działającego przy Ustrzyckim Domu Kultury.

Powiększ Powiększ

W przeglądzie wystąpiły zespoły ze szkół podstawowych: Grupa Teatralna "Mali aktorzy" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Orelec, "Siedem twarzy + n" ze Szkoły Podstawowej w Porażu, "Plastelinek" ze Szkoły Podstawowej w Łodynie, "Bambuko" Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej, Szkoły Podstawowej w Hoszowie i "Wiarek" Szkoły Podstawowej w Wojtkowej, Koło Teatralne przy Zespole Szkół nr 2 Narciarska Szkoła Sportowa Ustrzyki Dolne i "Gwiazdy teatru" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie.

Powiększ

I miejsce i statuetkę Złotego Bieszczada zdobyła grupa teatralna „Siedem twarzy + N" ze Szkoły Podstawowej w Porażu za „Czerwonego Kapturka".
W grupie szkół ponadpodstawowych swe spektakle prezentowały grupy teatralne: "Żaczek" z Bieszczadzkiego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Ustrzykach Dolnych, „Art Zawadka" z Zespołu Szkół nr 2 z Dukli, Szkolny Teatr Form Niewielkich z Gimnazjum w Myczkowie, "Antyrama" z Gimnazjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych i Licealna Grupa Teatralna z zespołu Szkół Licealnych z Ustrzyk Dolnych
I miejsca – statuetkę Złotego Bieszczada została Grupa Teatralna „Art Zawadka" z Zespół Szkół nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Powiększ

Prezentacje zespołów każdego dnia kończyły pozakonkursowe występy członków Teatru Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury. Pierwszego dnia zaprezentowano wzruszającą bajkę „Kizia-Fizia-Mizia". Finałem drugiego dnia był spektakl „Lili". Młodzi aktorzy Teatru PARRA wspomagali organizatorkę przeglądu jak mogli, byli inspicjentami, konferansjerami, zabawiali dzieci w przerwach między spektaklami.
Klamrą spinającą dwudniowe święto teatru był spektakl Wojciecha Kowalskiego z monodramem „3 x Tak Rudnicki", a by stało się tradycji tym razem dla dorosłych.

(msm)

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider



 Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u