Działaj lokalnie - dziewiąta edycja to już historia

Drukuj
Dodano: wtorek, 07 marzec 2017

Fundacja Bieszczadzka w dniu 6 marca dokonała podsumowania edycji programu „Działaj Lokalnie IX - 2016", a także ogłosiła wyniki konkursu „Opowiedz.....2016", który jest prezentacją medialną realizowanego przez uczestników projektu. Tegorocznymi laureatami konkursu zostali: Jakub Doliwa z OSP Lutowiska za projekt „Strażacy – do pracy!" w kategorii „Miejsce" i Piotr Wierzbicki z Fundacji „Tylko Bieszczady" w kategorii „Motyw" za pracę „Magiczne Bieszczady".

Powiększ Powiększ

Przeczytaj całość i obejrzyj więcej zdjęć »

Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Do dziewiątej edycji „Działaj Lokalnie - 2016" zgłoszono 35 wniosków, a dotacje przyznano 16 organizacjom i grupom nieformalnym. Łączna wysokość przyznanych dotacji wyniosła 58,6 tys. zł. Podczas podsumowania Lucyna Sobańska wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej zaprezentowała 16 zrealizowanych projektów. Wśród nich znalazły się m.in.: „Grupa nieformalna "Ellines"" z Krościenka, która zrealizowała projekt „Odnajdujemy nasze korzenie", a było to spotkanie Greków, którzy mieszkali kiedyś w Krościenku. W Równi spotkali się po latach mieszkańcy zatopionej ramach budowy zalewu Soliny i zrealizowana budowa placu zabaw dla dzieci. Wykonano miejsce wypoczynku dla dorosłych „różany zakątek" i doposażono świetlicę w nowy piekarnik. Inicjatywa nosiła tytuł: „Solińskie wspomnienia sprzed lat". W Jureczkowej zorganizowano projekt p.t.: „U źródeł Wiaru - być bliżej siebie" w ramach, którego zorganizowano „Święto Kwiatów".

O realizacji wielu imprez pisaliśmy w „Naszych Połoninach".

Nabór do X jubileuszowej edycji projektu „Działaj Lokalnie – 2017" ogłoszony będzie – jak poinformowała Lucyna Sobańska wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej – jeszcze w marcu br.

msm

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u