[Fotogaleria] Lepszy rydz niż nic - 2017

Drukuj
Dodano: niedziela, 08 październik 2017

W niedzielę, 8 października w Ustrzykach Dolnych już po raz czwarty zorganizowano święto rydza, czyli jesienne grzybobranie pod hasłem „Lepszy rydz niż nic...".

Powiększ

Powiększ Powiększ

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

 

Impreza ma dwuetapowy przebieg, w pierwszej części uczestnicy grzybobrania pod przewodnictwem leśników z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne udają się do lasu na grzybobranie. W drugiej części po czterech godzinach na ustrzyckim rynku prezentują swoje zbiory i wybierają najładniejsze grzyby i najlepszych zbieraczy i grzybiarzy. W tym roku grzyby dopisały, nazbierano ich bez mała z 50 kg, a były różne i piękne dorodne prawdziwki i kozaki, a najwięcej było oczywiście rydzów. Po podsumowaniu okazało się, że najwięcej rydzów, bo ponad 17 kg uzbierała Sylwia Janczak, która tym samym uzyskała tytuł „Zbieracza Rydzów Roku 2017".

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ

Grzybiarzem Roku 2017" za największe i najpiękniejsze grzyby i ogrom rydzów zdobył Łukasz Belter z Czarnej Łańcuckiej, który przyjechał do Ustrzyk Dolnych na weekendowy piknik z rydzami. Tytuł „Najmłodszego Grzybiarza Roku 2017" zdobył w tym roku Mikołaj Prasoł. Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą potrawę z rydzów, a w tej konkurencji najlepszym okazał się „Gościniec pod Małym Królem".
Podczas imprezy były konkursy z nagrodami dla dzieci, a na scenie wystąpiły zespoły „Freeborn Brothers" i Robert Handermander i Przyjaciele.

marsmaz

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#1 Rydzyk 2017-10-12 09:36
Zespół Freeborn Brothers nie wystąpił, nie chciało się marznąć do końca ;)
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u