Ogród żywych płotów w Smolniku otwarty

Drukuj
Dodano: sobota, 21 październik 2017

Bezchmurne, błękitne, bieszczadzkie niebo, bajecznie kolorowe lasy dookoła, to sceneria, w której 19 października otwarto kolejną inicjatywę składającą się na projekt pt. „Ekomuzea Karpackie – Partnerstwo dla Ekorozwoju" finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i realizowany przez Fundację Bieszczadzką w Ustrzykach Dolnych, a w tym przypadku grupę społeczną pod dowództwem Piotra Sury.

Powiększ Powiększ

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

Celem inicjatywy „Ogród Żywych Płotów" w Smolniku jest wskazanie właściwych kierunków w tematyce wykorzystywania żywopłotów, jako naturalnych elementów architektury krajobrazu i ogrodów przydomowych oraz uświadomienie odbiorcom sensu i celowości eksploatacji rodzimych gatunków roślin, występujących na danym terenie i kojarzonych z otaczającym nas środowiskiem naturalnym.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Szczegółowo o powstałym „ogrodzie", o korzyściach płynących z wykorzystania rodzimych gatunków roślin oraz o innych inicjatywach składających się na projekt „Ekomuzea Karpackie – Partnerstwo dla Ekorozwoju" mówili podczas otwarcia Piotr Sura – lokalny lider inicjatywy i Bogusław Pyzocha – prezes Fundacji Bieszczadzkiej i koordynator projektu. Oprócz doznań estetycznych związanych z „ogrodem" i otaczającą bieszczadzka przyrodą, uczestników spotkania czekały doznania smakowe – słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej.

LS

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#2 Bieszczadnik 2017-10-23 09:33
Pamiętam Smolnik z dawnych lat. Iglopol, tartak, SOT. Teraz tylko kamieni kupa i żerdzie na fasolę, eh.
Cytuj
#1 Henio 2017-10-22 08:26
Mój Boże, na co idą pieniądze takich fundacji, to się wierzyć nie chce- płoty i doznania smakowe i tłumy zainteresowanyc h.
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u