Młodzi o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Drukuj
Dodano: wtorek, 05 grudzień 2017

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Piotr Mazur zaprosił młodzież do Ustrzyckiego Domu Kultury na kolejną debatę zatytułowaną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 5 grudnia w Ustrzyckim Domu Kultury.

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

Celem debaty, która skierowana jest do młodzieży powiatu bieszczadzkiego, było poznanie opinii na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz szkole, jak również zdiagnozowanie ewentualnych zagrożeń, z jakimi młodzież się spotyka, a tym samym właściwa reakcja podmiotów odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa.
W trakcie debaty policjanci poinformowali młodzież o zagadnieniach profilaktyki społecznej i służących temu programowi „Dzielnicowy bliżej nas" i aplikacji „Moja Komenda". Wiele miejsca poświęcono Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i najbardziej interesujące młodych ludzi zagadnieniom przemocy w cyberprzestrzeni. Uczniowie szkół powiatu bieszczadzkiego w dyskusji wskazywała na zagrożenia, jakie stwarzają portale społecznościowe i wszystko to, co związane jest z internetem. Młodzież krytycznie oceniała własne postawy. Ilustracją tych zachowań były, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych im. J. Piłsudskiego, scenki prezentujące negatywne elementy zachowań i zagrożeń niesionych przez internet.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u