Młodzi o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Drukuj
Dodano: wtorek, 05 grudzień 2017

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Piotr Mazur zaprosił młodzież do Ustrzyckiego Domu Kultury na kolejną debatę zatytułowaną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 5 grudnia w Ustrzyckim Domu Kultury.

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

Celem debaty, która skierowana jest do młodzieży powiatu bieszczadzkiego, było poznanie opinii na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz szkole, jak również zdiagnozowanie ewentualnych zagrożeń, z jakimi młodzież się spotyka, a tym samym właściwa reakcja podmiotów odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa.
W trakcie debaty policjanci poinformowali młodzież o zagadnieniach profilaktyki społecznej i służących temu programowi „Dzielnicowy bliżej nas" i aplikacji „Moja Komenda". Wiele miejsca poświęcono Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i najbardziej interesujące młodych ludzi zagadnieniom przemocy w cyberprzestrzeni. Uczniowie szkół powiatu bieszczadzkiego w dyskusji wskazywała na zagrożenia, jakie stwarzają portale społecznościowe i wszystko to, co związane jest z internetem. Młodzież krytycznie oceniała własne postawy. Ilustracją tych zachowań były, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych im. J. Piłsudskiego, scenki prezentujące negatywne elementy zachowań i zagrożeń niesionych przez internet.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Udostępnij na Facebooku

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2017 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u