Powiat Leski Krainą Szybowisk

Drukuj
Dodano: środa, 20 grudzień 2017

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Podczas 39 sesji Rady Powiatu Leskiego radni przyjęli uchwałę o promocji szybownictwa w powiecie. Dokumenty lokujące leskie szybowiska datują się na rok 1930 kiedy to wydawnictwo Ministerstwa Komunikacji wydało materiał promocyjny pod tytułem „Powiat Leski Krainą Szybowisk", który szybko podjęły lwowskie organizacje akademickie: Związek Awjatyczny Studentów Politechniki Lwowskiej i Aeroklub Lwowski.

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

– Ogłasza się Powiat Leski Krainą Szybowisk i promuje się markę lotnictwa celem ściągnięcia do powiatu szybowników z całego świata. Promuje się szybownictwo w Powiecie Leskim, w szczególności istniejące – Akademicki Ośrodek Szybowcowy w Bezmiechowej prowadzony przez Politechnikę Rzeszowską i szybowiska w Weremieniu i Żernicy prowadzone przez organizację „Bobulandię" oraz liczy się na dalszy rozwój szybownictwa w powiecie przy współpracy z innymi podmiotami – czytamy w przyjętej uchwale.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Gośćmi radnych byli przedstawiciel Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie kpt. mgr Józef Makowski i poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca.

Podczas sesji przedstawiciele Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Niewidomych wręczyli podziękowania za wkład pracy na rzecz Związku.

Radni przyjęli Budżet Powiatu na rok 2018.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u