XIV Przegląd Filmów Górskich

Drukuj
Dodano: piątek, 05 styczeń 2018

Powiększ

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku odbędzie się XIV edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Swój początek Przegląd będzie miał... w Hotelu „Arłamów", gdzie na rozpoczęcie wystąpi zespół KSU – legenda polskiej muzyki punkrockowej.

Kliknij, aby zapoznać się ze szczegółami »

Pierwszym filmem imprezy będzie krótki materiał Pawła Zakrzewskiego o akcji ratunkowej na Babiej Górze. Następnie czeka nas pełna humoru opowieść Mietka Bieńka „Hajera", który zabierze nas w autostopową podróż przez Himalaje. Ostatnim akcentem wieczoru będzie nocny maraton filmowy z takimi klasykami jak „Czekając na Joe" czy „Zew ciszy".

Powiększ

W sobotę natomiast przeniesiemy się do Ustrzyckiego Domu Kultury. Zaczniemy od filmu Łukasza Łagożnego – „Puncak Jaya Euro24 Expedition". Łukasz kompletuje Koronę Ziemi, a jego film dotyczył będzie wejścia na najwyższy szczyt Australii i Oceanii.

Powiększ

Następnie zostanie wyświetlona diaporama Waldemara Czado, który tym razem zabierze nas w Wysokie Bieszczady. Waldek opowie również o przewodniku skiturowym pt. „Polskie góry na nartach", którego jest współautorem. Wątek biegowy reprezentowany będzie przez krótki film o Biegu Rzeźnika.

Powiększ

Później dwa filmy, które zostały w tym roku obsypane nagrodami na festiwalach filmowych w Lądku Zdroju i Krakowie. Pierwszy z nich to film Wojtka Kozakiewicza pt. „Mama" – opowiadający historie Kingi Ociepki – Grzegulskiej, kobiety łączącej wspinanie na najwyższym poziomie z wychowaniem dwójki dzieci.

Powiększ

Drugi z nich to „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się..." w reżyserii Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta. Jest to opowieść o wybitnym taterniku i alpiniście, który pełnił także funkcję naczelnika TOPR.

Powiększ

Nie zabraknie również gór wysokich: zimowa wyprawa na Everest, Broad Peak i legendarna południowa ściana Lhotse. O tych górach opowie Walenty Fiut – ratownik Grupy Krynickiej GOPR. Uczestnik historycznej wyprawy na Mount Everest w 1980 roku, która zakończyła się pierwszym zimowym wejściem na najwyższy szczyt Ziemi.

Powiększ

W najwyższe góry zabierze nas także legenda himalaizmu – Ryszard Pawłowski, który pięciokrotnie stanął na najwyższym szczycie świata. Jego partnerami byli: Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki czy Piotr Pustelnik, czyli trójka Polaków, która sięgnęła po Koronę Himalajów i Karakorum. Rysiek opowie o swojej ponad czterdziestoletniej górskiej karierze, a po spotkaniu będzie można nabyć książki autora z autografem.

Powiększ

W trzeci dzień wrócimy do Arłamowa, ale już na stok narciarski, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznie jeździć na nartach i uczestniczyć w zawodach narciarskich.

Przeglądowi towarzyszyć będą konkursy dla publiczności i promocje książek o tematyce górskiej.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie w zakładce Program na oficjalnej stronie internetowej www.przeglądfilmówgórskich.pl

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u