Bicz na kierowców w lesie

Drukuj
Dodano: wtorek, 06 sierpień 2019

Wakacje to okres, kiedy wielu ludzi wypoczywa na łonie natury. Bywa jednak, że przekraczają oni przepisy regulujące korzystanie z lasu, a najczęściej robią to kierowcy narażając się na sankcje ze strony Straży Leśnej.

Powiększ

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

W pierwszym półroczu 2019 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie stwierdzono 455 przypadków naruszenia art. 161 kodeksu wykroczeń, czyli nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi w miejsca niedozwolone.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

Strażnicy leśni w 357 takich przypadkach zastosowali pouczenie, ale 95 sprawców wykroczeń ukarali mandatem karnym, którego wysokość może sięgnąć 500 złotych.

- W trzech przypadkach, z uwagi na charakter zdarzenia, musieliśmy skierować sprawę do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do pięciu tysięcy – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Takie postępowanie wdrażamy w stosunku do osób uporczywie naruszających zakaz lub powodujących szkody w lesie poprzez celowe wjazdy terenówkami lub quadami na tereny ostoi zwierzyny. Mamy do dyspozycji fotopułapki pozwalające monitorować zagrożone tereny, otrzymujemy też sygnały od ludzi zbulwersowanych taką formą korzystania z lasu, przez co sami kierowcy kręcą na siebie bicz.

W minionym miesiącu Straż Leśna zatrzymała 107 kierowców, którzy naruszyli leśne przepisy; dla 92 skończyło się pouczeniem, zaś 15 ukarano mandatem karnym.

Tekst:
Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia:
Arch. Straży Leśnej

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u