AAC i TUS w „POZYTYWCE”

Drukuj
Dodano: sobota, 24 sierpień 2019

Powiększ

Od kilku dni w Stowarzyszeniu „POZYTYWKA", działającym przy Bieszczadzkim Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Ustrzykach Dolnych, dużo się dzieje. Koniec wakacji jest naprawdę pracowity. Właśnie rozpoczyna się realizacja dwóch projektów.

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

Projekt „Niezależność w zależności" dofinansowany jest z FIO i dotyczy komunikacji alternatywnej i wspomagającej – AAC. Troje niemówiących dzieci i ich rodziny otrzymają wsparcie terapeutów AAC. W ramach działań projektowych dokonana zostanie diagnoza poziomu możliwości i umiejętności komunikacyjnych dzieci. Odbędzie się również spotkanie szkoleniowe dla rodziców w czasie, którego poznają oni obsługę programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro zakupionego z dofinansowania inicjatywy. Rodzice wspólnie z terapeutami stworzą w programie wizytówkę i tablicę wyboru aktywności dla swoich dzieci. Boardmaker and Speaking Dynamically Pro to specjalistyczny program do tworzenia indywidualnych pomocy do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, po zakończeniu projektu wykorzystywany będzie w BZPSW dla potrzeb niemówiących uczniów. Wartość inicjatywy to 6020zł, dofinansowanie z FIO to kwota 5000zł.

Drugi projekt „Zrozumieć niezrozumiałe" realizowany przez „POZYTYWKĘ" skierowany jest do dzieci ze spektrum ASD. W czasie realizacji inicjatywy prowadzony będzie trening umiejętności społecznych – TUS dla dwóch, czteroosobowych grup. Wśród działań projektowych odbędą się też dwa wyjazdowe spotkania warsztatowe, w czasie, których dzieci będą miały okazję zgeneralizować ćwiczone umiejętności społeczne. Rodzice dzieci uczestniczyć będą w dwóch spotkaniach, informacyjnym i podsumowującym, otrzymają też wsparcie i pomoc psychologa. Dla potrzeb realizacji projektu opracowany zostanie program zajęć TUS, który po zakończeniu inicjatywy stanowić będzie ofertę działalności odpłatnej Stowarzyszenia. Projekt dofinansowany jest ze środków POWES, wartość projektu 9000zł, dofinansowanie wynosi 8010zł.

Obydwie powyższe inicjatywy odpowiadają na specyficzne potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia „POZYTYWKA".

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u