Aby łatwiej było „zrozumieć niezrozumiałe”

Drukuj
Dodano: środa, 13 listopad 2019

Powiększ

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie POZYTYWKA, działające przy BZPSW w Ustrzykach Dolnych, zakończyło realizację inicjatywy „Zrozumieć niezrozumiałe" dofinansowanej ze środków projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt polegał na przeprowadzeniu Treningu Umiejętności Społecznych dla ośmiu chłopców z diagnozą autyzmu, podopiecznych naszego Stowarzyszenia. Odbyło się osiem spotkań w czasie których dzieci ćwiczyły różne umiejętności społeczne sprawiające im trudności w codziennym funkcjonowaniu. Dla rodziców zorganizowane zostały dwa spotkania z psychologiem, podczas których zapoznani zostali z podstawowymi informacjami na temat celów, zasad, przebiegu i znaczenia TUS oraz otrzymali wskazówki, jak w codziennych sytuacjach pomagać dzieciom w nabywaniu umiejętności społecznych. Spotkania były także okazją do zapoznania się z pomocami zakupionymi dla potrzeb realizacji zajęć.

Powiększ Powiększ

Wszyscy uczestnicy projektu brali też udział w warsztatach mydlarskich i warsztatach wypieku proziaków. Dziękujemy pani Joli Jareckiej i pani Bożenie Bałkocie za cierpliwość, cudowne przyjęcie i ciekawe zajęcia, a wolontariuszom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Powiększ

Na zakończenie inicjatywy odbyło się wspólne spotkanie dzieci, rodziców i terapeutek. Była kawa i słodki poczęstunek, upominki i dyplomy dla dzieci, wspólna zabawa i ważne rozmowy. Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Motyce za słodką niespodziankę dla chłopaków. Dzieciom trudno było się ze sobą rozstać, a rodzice pytali o kolejne podobne inicjatywy.

Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ

W efekcie realizacji projektu „Zrozumieć niezrozumiałe" Stowarzyszenie POZYTYWKA utworzyło nową ofertę odpłatnych zajęć terapeutycznych: TUS dla dzieci. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u