POZYTYWKA mocna w działaniu

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 16 grudzień 2019

Ostatnie trzy miesiące były dla Stowarzyszenia POZYTYWKA bardzo pracowite. Niedawno zakończyliśmy realizację dwóch projektów. Inicjatywa „Zrozumieć niezrozumiałe" polegała na prowadzeniu zajęć TUS dla dzieci z autyzmem. Projekt „Niezależność w zależności" odpowiadał na potrzeby komunikacyjne dzieci niemówiących.

Obecnie realizujemy trzecią w tym roku inicjatywę pod tytułem „Mocni w komunikAACji" dofinansowaną ze środków projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Mocni w komunikAACji" związany jest ze stworzeniem oferty działalności odpłatnej skierowanej do osób niemówiących i osób z poważnymi trudnościami w porozumiewaniu się. Całą kwotę otrzymanego dofinansowania przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania do komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

PCEye Mini to urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Zastępuje ono standardową klawiaturę i myszkę. Płynnie konwertuje ruch gałek ocznych na ruch kursora na komputerze. Jest szansą na porozumiewanie się ze światem dla dzieci niemówiących z bardzo poważnymi ograniczeniami ruchowymi. Kolejny zakup to KINKA Games, oprogramowanie wspomagające naukę sterowania wzrokiem. Dla dzieci które mówią, ale ich mowa nie spełnia funkcji komunikacyjnej i nie służy porozumiewaniu się oraz dla dzieci, których mowa z powodu zaburzeń artykulacyjnych jest niezrozumiała dla otoczenia zakupiliśmy oprogramowanie MÓWik PRO z syntezą mowy. Z pozyskanych środków zakupiony został również laptop do tworzenia indywidualnych pomocy komunikacyjnych w programie Boardmaker and SpeakingDynamically Pro.

Powiększ

Dzięki realizacji projektów „Niezależność w zależności" i „Mocni w komunikAACji" Stowarzyszenie POZYTYWKA zapewniło swoim podopiecznym i uczniom Bieszczadzkiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Ustrzykach Dolnych potrzebującym AAC dostęp do specjalistycznego sprzętu i profesjonalnego oprogramowania. Zapraszamy do kontaktu rodziców, opiekunów i terapeutów osób potrzebujących wsparcia w zakresie komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u