Bieszczadzka Ciuchcia ruszy w zimowe trasy

Drukuj
Dodano: piątek, 10 styczeń 2020

Powiększ

Od 2012 roku Bieszczadzką Kolejką Leśną można jeździć również zimą. W trakcie ferii będzie ona kursować w środy i soboty. Odjazd o godzinie 11:00 ze stacji w Majdanie k. Cisnej na około dwugodzinną trasę do Balnicy i z powrotem.

Kliknij, aby przeczytać całość i obejrzeć więcej zdjęć »

 Terminy przejazdów w sezonie zimowym 2020 roku na kolejne dni stycznia: 15, 18, 22, 25 i 29, a następnie lutego: 1, 5, 8, 12, 15, 19, 22.

Powiększ

- To nasza propozycja dla wypoczywających w Bieszczadach na feriach – mówi Mariusz Wermiński, prezes FBKL. – Przejazd zimą ma zupełnie inny walor, bowiem pozwala mocniej dotknąć bieszczadzkiego klimatu. Wielu ludzi co roku specjalnie przyjeżdża tu, żeby odbyć tę podróż, umożliwiającą obserwowanie lasu w jego śnieżnej szacie. To jedyny w kraju pociąg, wyposażony w prymitywną„kozę", pozwalającą ogrzać ręce i serca podróżnych, zaś na stacji oferujemy ognisko i rozgrzewającą herbatę.

Zima w Bieszczadach jest w tym roku śnieżna, ale stosunkowo łagodna. Na zdjęciu sprzed lat widać sapiącą ciuchcię, ciągnącą załadowane drewnem lory. Często z trudem przebijała się ona przez zaspy.

Powiększ

Tekst: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u