Leśnicy nie zapomnieli o nauczycielach i uczniach

Drukuj
Dodano: niedziela, 19 kwiecień 2020

Powiększ

Wobec aktualnej trudnej sytuacji nauczycieli i uczniów, których praca i nauka odbywa się tylko on-line i za pośrednictwem internetu, leśnicy z RDLP w Krośnie zaproponowali nowe formy wzbogacające ofertę zdalnego uczenia się w ramach akcji „Weź lekcję z lasu".

 Od czasu wstrzymania zajęć edukacyjnych w szkołach pracownicy Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej RDLP w Krośnie oferują uczniom i nauczycielom pomoc w realizacji i powtórce materiału z przedmiotów przyroda i biologia. Wcześniej takie zajęcia były prowadzone przez edukatorów leśnych na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej przy RDLP w Krośnie.

Wobec braku możliwości bezpośredniego spotkania znaleziono sposób przekazania wiedzy przyrodniczej poprzez lekcje na stronie internetowej https://www.krosno.lasy.gov.pl/de/lekcje1  gdzie codziennie w zakładce „Weź lekcję z lasu" zamieszczane są specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne. Ich tematyka dotyczy zagadnień związanych z biologią i ekologią lasu.

- Cieszy nas pozytywny odbiór ze strony nauczycieli i uczniów, otrzymujemy podziękowania i zachęty nawet spoza regionu. Opracowane tematy są zgodne z podstawą programową szkół podstawowych i ponadpodstawowych, aktualizowaną według rozporządzeń MEN, dlatego mogą być bardzo przydatne, szczególnie dla tych, którzy przygotowują się do egzaminów ósmoklasisty i matury – mówi dr Magdalena Misiorowska, koordynator ds. edukacji leśnej. - Do tej pory zamieściliśmy prezentacje tematyczne: „Warstwy lasu", „Mszaki i paprotniki", „Łańcuchy pokarmowe w ekosystemie leśnym", „Rośliny lecznicze i trujące", „Podstawy ekologii dla dzieci", „Płazy i gady Polski", „Nietoperze" oraz „Rola i funkcje lasu". Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i zakładki „ Lekcje z lasu".

Wkrótce leśnicy będą tam zamieszczać kolejne prezentacje z zakresu treści kształcenia obowiązującej podstawy programowej:
• Osiągnięcia w zakresie rozumienia środowiska przyrodniczego (1-3)
• Osiągnięcia w zakresie rozumienia przestrzeni geografii (1-3)
• Sposoby poznawania przyrody (IV-VIII)
• Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy (IV-VIII)
• Ekologia (liceum/technikum)
• Różnorodność biologiczna, jej zagrożenia i ochrona (liceum/technikum).

Kolejna oferta to filmy o charakterze edukacyjnym dostępne w tejże zakładce, zrealizowane przez TVP Rzeszów we współpracy z leśnikami. Można obejrzeć m.in. „Drzewa podkarpackich lasów ", „Pszczoły wracają do lasu", „Zatrzymać wodę w lesie" i inne.

Tekst: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u