W Bieszczadach tkwi prawdziwa siła

Drukuj
Dodano: poniedziałek, 19 październik 2020

Już w listopadzie rusza pierwsza edycja projektu „Siła Bieszczad". Jego celem jest rozwój potencjału osób mieszkających w Bieszczadach. Udział w programie jest bezpłatny. Rekrutacja nadal trwa!

Powiększ

Koordynatorem projektu jest fundacja CIE – Centrum Innowacyjnej Edukacji. CIE jest w Polsce pionierem metody Outdoor Learning, czyli Edukacji w Plenerze. Pozwala ona odkrywać swój potencjał poprzez aktywności na świeżym powietrzu i jest z powodzeniem stosowana w kręgach biznesowych na całym świecie. Podczas tygodniowej wyprawy uczestnicy współpracują przy budowaniu bazy biwakowej, gotowaniu na ogniu i codziennych wędrówkach pod okiem doświadczonych trenerów. Praca w grupie i zdobyte doświadczenia wzmacniają wewnętrzną motywację i otwartość na zmiany w oparciu o swoje mocne strony, m.in. zwiększają szansę na znalezienie w przyszłości satysfakcjonującej pracy.

Powiększ

- Podaruj sobie trochę luksusu! Tydzień w lesie to świetny sposób na oderwanie się od codzienności. Pomaga nabrać dystansu i znaleźć nowe pomysły rozwojowe, jest okazją do spokojnych przemyśleń – zachęca Marzena Dusza, która zajmuje się rekrutacją uczestników.

Udział nie wymaga doświadczenia plenerowego ani dobrej kondycji. CIE udostępnia wyposażenie niezbędne na czas wyprawy, m.in. ciepłą kurtkę i spodnie, buty turystyczne, namiot i śpiwór dla każdego uczestnika. Zapewnione są też woda i jedzenie. Grupy liczą maksymalnie 8 osób. Dzięki temu możliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu.
Wycieczka na łono natury to pierwszy etap udziału w projekcie. Kolejne fazy to coaching i mentoring, które wzmacniają umiejętności rozwinięte podczas Edukacji w Plenerze. Uczestnicy będą mieć możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, co okazuje się przydatne np. podczas kontaktów z urzędami.

Powiększ

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które mają przynajmniej 26 lat i mieszkają w jednej z gmin: Baligród, Bircza, Cisna, Czarna, Komańcza, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Zagórz.

Jeśli chcesz wziąć udział w najbliższej wyprawie, napisz maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń – tel. 665 334 332.

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u