Szanowni Mieszkańcy Powiatu Bieszczadzkiego

Drukuj
Dodano: środa, 13 marzec 2024

Powiększ

Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe ma zaszczyt pracować na rzecz naszej społeczności już od ponad 30 lat. Zawsze pod tą samą nazwą, bez względu na aktualną koniunkturę polityczną. BSS i Aktywni dla Bieszczad to komitety, które na szczeblu lokalnym są przedstawicielami obecnej koalicji rządzącej. Mając dobre kontakty z parlamentarzystami, mogą skutecznej zabiegać o dodatkowe wsparcie dla rozwoju naszego regionu i poprawy życia jego mieszkańców. Mówimy również o ponad 59,82 mld euro z Krajowego Planu Odbudowy i 76 mld euro z Funduszu Spójności, które dzięki staraniom obecnego rządu zostały wreszcie uruchomione i mogą w części wesprzeć naszą lokalną społeczność.

Natomiast uważamy, że PiS jest tą partią, która łamała zasady praworządności i samorządności. Jest formacją, która starała się odebrać społecznościom lokalnym ich podmiotowość i prawa obywateli do współdecydowania o ich małych ojczyznach. Dlatego w naszym powiecie i gminie PiS i jego sojusznicy starają się ukryć pod innymi szyldami na potrzebę obecnych wyborów w rzeczywistości będąc popierane przez PiS.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się ponownym próbom utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Wykazaliśmy to stanowisko w poprzednich latach podejmując ponad 20 uchwał Rady Miejskiej i Rady Powiatu sprzeciwiających się tym zamiarom. Wspieramy leśników i walczyć będziemy o utrzymanie miejsc pracy związanych z leśnictwem i przetwórstwem drewna.

Mamy najlepszą kandydatkę na burmistrza Ustrzyk Dolnych - Małgorzatę Gądelę, która ma wizję i posiada umiejętności, aby zarządzać rozwojem gminy i dbać o potrzeby mieszkańców, zwłaszcza dzieci, młodzieży i seniorów.

Sylwetki kandydatów będziemy sukcesywnie przedstawiać w następnych materiałach.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u