Stanisław Leszega - kandydat do Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych

Drukuj
Dodano: czwartek, 21 marzec 2024

Powiększ

Stanisław ma 62 lata jest żonaty, ma dwoje dzieci i czworo wnucząt. Od 1987 roku mieszka w Ustrzykach Dolnych, a pochodzi z Uherzec Mineralnych. Ukończył Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i specjalizację w zakresie organizacji pomocy społecznej w Centrum Rozwoju Służb Społecznych w Warszawie.

Mieszkańcom naszej gminy doskonale znany jest jako wieloletni dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, tę placówkę prowadzi już 33 lata. Był też instruktorem w Ustrzyckim Domu Kultury i nauczycielem w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych.

Nie jest mu też obca praca w samorządzie. Mieszkańcy naszej gminy kojarzą go jako wieloletniego radnego Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych - zasiadał tam prawie cztery kadencje. W latach 1998 - 2001 był burmistrzem Ustrzyk Dolnych.

Podkreśla, że zajął się pracą w samorządzie, bo jeśli sami dla siebie będziemy więcej działać, to zrealizujemy więcej planów i pomysłów, niż czekając na to, aż ktoś za nas to zrobi. Za jego kadencji, w naszej gminie został m.in. zrewitalizowany Park pod Dębami i powstał basen „Delfin". Ale jak zauważa obecnie ten obiekt wymaga modernizacji. Będzie chciał, by doszło do tego w najbliższej kadencji. Będzie naciskał na to, by gmina szukała możliwości finansowania modernizacji ze środków zewnętrznych, pisała i realizowała projekty.

Ale Stanisław przypilnuje nie tylko modernizacji basenu. Jak mówi - Ustrzyki to bardzo piękne miasto i będzie robił wszystko, by było jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców. Zauważa, że konieczna jest modernizacja traktów pieszych przy ustrzyckich ulicach oraz w okolicach miasta. Powinny być bardziej dostępne dla spacerowiczów.

Martwi go też to, że młodzi ludzie opuszczają nasze miasto i wyjeżdżają szukać pracy. Dlatego będzie wspierał wszystkie działania, dzięki którym w naszej gminie powstanie więcej miejsc pracy.

Jednak to pomoc społeczna jest dziedziną, która przez lata pracy stała się mu najbliższa i najważniejsza w jego działalności. Najbardziej dumny jest z rozbudowy i modernizacji DPS, który działa już ponad 35 lat. Do najważniejszych inwestycji w DPS zalicza: budowę rozdzielni posiłków, kaplicy, rezerwowego ujęcie wody i oczyszczalni ścieków. Do tego doszła też rozbudowa domu i modernizacja termiczna czterech budynków mieszkalnych, utworzenie dodatkowej pracowni terapeutycznej, parku rehabilitacyjno-rekreacyjnego oraz wprowadzenie nowej formy terapeutycznej - ogrodoterapii. Ta inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki pozyskaniu dofinansowania z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Stanisław od lat jest też felietonistą w dwumiesięczniku „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora", gdzie znajdują się fachowe artykuły dotyczące ośrodków pomocy społecznej i zagadnienia związane z funkcjonowaniem DPS-ów.

Opiekę społeczną w naszej gminie ocenia nie najgorzej, uważa jednak, że przydałaby się solidna analiza finansowa dotycząca potrzeb na pomoc społeczną.

Stanisław zawsze jest otwarty na rozmowy z ludźmi. Chętnie pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, dlatego zapewnia, że jako radny wysłucha każdego i postara się pomagać w rozwiązaniu problemów.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u