Piotr Szewczyk - kandydat do Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych

Drukuj
Dodano: piątek, 22 marzec 2024

Powiększ

Piotr ma 54 lata, jest żonaty i ma dwójkę dorosłych dzieci. Ukończył studium hotelarskie z marketingiem i zarządzaniem. Jak mówi - ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, pracował m.in. w piekarni jako kierowca, w firmie Jutapol, prowadził własną działalność gospodarczą, a obecnie jest rencistą i wykonuje usługi dla ludności.

Urodził się w Kwaszeninie, wychował w Jureczkowej, a od kilkunastu lat mieszka w Krościenku i z tego okręgu, który obejmuje jeszcze Liskowate i Brzegi Dolne, będzie kandydował do Rady Miejskiej.

Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku, działał też w Zarządzie Gminnym, gdzie był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Obecnie udziela się też dodatkowo w Zarządzie Powiatowym Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z własnej inicjatywy pozyskał samochód bojowy dla Krościenka. W planach ma utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, remont garażu i świetlicy strażackiej - by standardami nie odbiegały od innych takich obiektów w kraju. W tym drugim temacie, planuje pisać projekty do gminy oraz szukać dofinansowań zewnętrznych.

Piotr mówi, że stawia na młodzież i w nich chce inwestować jak najwięcej. W ubiegłym roku wraz z druhami z OSP zrobili niewielkie boisko do piłki nożnej. Teraz chce ożywić salę sportową w dawnej szkole w Krościenku. Najpierw trzeba ją wyposażyć - może zrobić tam profesjonalną ściankę wspinaczkową, powiesić kosze do koszykówki, powiesić siatki, postawić bramki. Trzeba by również zaprosić instruktorów czy trenerów, którzy zajmą się profesjonalnie młodzieżą.

Dodaje, że dla niego priorytetem w Krościenku będzie również budowa chodnika przy drodze krajowej do przejścia granicznego oraz remonty dróg w Brzegach Dolnych i w Liskowatym.

Nie zapomni też o Kołach Gospodyń Wiejskich, które według niego muszą być lepiej wyposażone.

Jest przeciwny tworzeniu nowych parków narodowych, bo według niego w lasach powinna być prowadzona zrównoważona gospodarka leśna, a ludzie nie powinni tracić z tego powodu pracy.

Piotr to człowiek ugodowy, nie szuka konfliktów. Zawsze stara się szukać kompromisów i łagodzi spięcia. Zapewnia, że czas w Radzie Miejskiej wykorzysta jak najlepiej, na rzecz pracy dla naszej gminy.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u