Ryszard Długi - kandydat do Rady Powiatu Bieszczadzkiego - okręg nr 2 - Gmina Ustrzyki Dolne

Drukuj
Dodano: środa, 27 marzec 2024

Powiększ

Ryszard mieszka w Równi. Pracuje w jednym zakładzie pracy od ukończenia szkoły w 1977 roku. Wcześniej w POM-ie, a obecnie w firmie San-Ust, w stacji kontroli pojazdów, jest diagnostą samochodowym.

To radny trzech kadencji w Radzie Miejskiej w Ustrzykach Dolnych - w latach 2002- 2014. Do najważniejszych inwestycji, jakie udało mu się zrealizować zalicza remonty świetlic wiejskich w Równi i w Ustjanowej oraz remonty dróg gminnych do domów, pól i do kościołów. Udało mu się też zrealizować budowę ulicy Wiejskiej w Ustjanowej.

Razem z kolegami z Rady Miejskiej udało mu się doprowadzić do budowy basenu, hali sportowej, sortowni odpadów oraz do rewitalizacji Parku pod Dębami. Dodatkowo w tym czasie zostało otwarte przejście graniczne w Krościenku.

Ryszardowi zależy na tym, by Ochotnicze Straże Pożarne w naszym powiecie były dobrze dofinansowane, miały porządny sprzęt i sprawne wozy bojowe. Jak mówi - to strażacy dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wciąż są gotowi by nieść im pomoc.

Wspiera też Koła Gospodyń Wiejskich. Jak podkreśla, to właśnie panie pielęgnują nasze dziedzictwo kulturowe i tradycje. Dzięki nim na wsiach jest barwniej i weselej. Organizują imprezy, pomagają w upiększaniu wsi, dlatego one również powinny mieć swoje, dobrze wyposażone miejsca, w których mogą się rozwijać.

Jak dodaje - w Radzie Powiatu Bieszczadzkiego będzie się chciał skupić w pierwszej kolejności na bezpieczeństwie. Zadbać o drogi powiatowe oraz o remonty drewnianych mostów. Zapowiada, że będzie dbać o lasy, tak by była prowadzona zrównoważona gospodarka leśna, by ludzie mieli pracę.

Ryszard jest skromnym człowiekiem i chwalić się nie lubi. Podkreśla, że ludzie wiedzą czego dokonał w ostatnich latach i sami ocenią jego pracę. Zapowiada, że będzie współpracował ze wszystkimi sołtysami, a wraz radnymi będzie wspierać inwestycje, które będą pomagać w rozwoju naszego powiatu.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u