Danuta Wawryszczuk - kandydatka do Rady Powiatu Bieszczadzkiego - okręg nr 2 - Gmina Ustrzyki Dolne

Drukuj
Dodano: czwartek, 28 marzec 2024

Powiększ

Danuta Wawryszczuk z domu Rąpała ma 62 lata. Jest mężatką i spełnioną matką piątki dzieci: Waldemara, Anety, Wioletty, Marioli i Karola. Ma ośmioro wspaniałych wnucząt. Wykształcenie Technik Hodowca. Pierwszą pracą był Zakład Mleczarski w Ustrzykach Dolnych a następnie Zakład Handlu na stanowisku kadrowej.

Mieszkała z rodziną przez 6 lat w Ustrzykach Dolnych a następnie w 1996 roku odziedziczyła wraz z mężem gospodarstwo rolne a następnie w 1997 dodatkowo zainwestowali w agroturystykę i prowadzą ją już 28 lat z sukcesem.

Rozwija się wprowadzając nowe atrakcje jak boiska sportowe i Bieszczadzki Paintball, który to prowadzi syn Karol z żoną. Dużym atutem agroturystyki jest kuchnia regionalna, prowadzona z dużym powodzeniem, ponieważ jest oparta na własnych wyrobach i zdrowej żywności. Była sołtysem w latach 2007-2014. W trakcie pełnienia tej funkcji przyczyniła się do remontu świetlicy wiejskiej w Jałowym i jej wyposażeniu.

Również w tym czasie wybudowano drogi do pól, do zabudowań mieszkańców. Była również jedną z założycielek zespołu „Zamłynianki", który działał prężnie w Jałowem. Organizowane były różne spotkania jak Dzień Dziadka i Babci, Dzień Kobiet, Walentynki i Festyn na Jałową Nutę, gdzie spotykali się mieszkańcy całej gminy. Z kuchnią regionalną wyjeżdżaliśmy na konkursy „Nasze Kulinarne Dziedzictwo" do różnych miasta zdobywając nagrody i popularność np.:Kiełbaśnica Zamłyńska czy Nalewka Zamłyńska z malin.

Z BSS jest związana od 2007 roku. Jest osobą, która zawsze dotrzymuje danego słowa, pracowita i uczynna. Chciałaby uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów w naszej gminie, ale również aby Jałowe tętniło pełnią życia. Będzie wspierać rozpoczęte inwestycje.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Udostępnij na Facebooku

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u