Strzał samobójczy

Drukuj
Dodano: środa, 19 czerwiec 2024

Po raz kolejny wraca sprawa budowy strzelnicy sportowej w Ustrzykach. W gruncie rzeczy ubiega się oto kilku członków miejscowej Konfederacji. No cóż, jeśli chcą budować - niech budują. Okazuje się jednak, że koszt tej strzeleckiej zabawy ma wynieść 12 mln zł. I rzecz jasna koszt ponieść musimy „my, czyli społeczeństwo".

Powiększ

Na to już zgody być nie powinno, nawet w przypadku pozyskania tych pieniędzy spoza budżetu powiatu, czy miasta. Czemu? Ano dlatego, że zainteresowanych tematem jest niewielu. To nie czasy Kazimierza Sojki kiedy biathlon trenowało w mieście setki osób zdobywając w tej dyscyplinie medale na licznych imprezach w Polsce i Europie.

Dziś ta dyscyplina sportu zamarła, a dwie strzelnice wyglądają jak na zdjęciach. Ta powyżej stadionu zarosła trawą i krzakami, a z tej na szczycie Gromadzynia zrobiono zbiornik na wodę potrzebną przy naśnieżaniu stoku.

Powiększ

Problem jest prosty w rozwiązaniu. Przekazać starą strzelnicę „ustrzyckim strzelcom" niech ją sobie zagospodarują, zmodernizują i strzelają do woli. Bo zasada jest prosta - chcę jeździć na wyczynowym rowerze muszę go sobie kupić, za zbierane znaczki też sam płacę, podobnie jest z innymi zainteresowaniami.

Można jeszcze założyć klub i w grupie ze składek członków, dotacji, nagród za wyniki inwestować w strzelnicę. Inne załatwienie tak kosztownej zabawy budzi sprzeciw u lokalnego społeczeństwa i ja się temu nie dziwię.

Wiesław Stebnicki

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#2 D 2024-06-20 21:18
Jestem przeciwnikiem budowy strzelnicy w m. Ustrzyki Dolne. Uważam, że są ważniejsze sprawy na które można wydać taką kwotę pieniędzy nawet jeżeli jest to dotowane przez MON. Jeden radny, który lubuje się w strzelaniu niech się bawi i uczy na strzelnicy na którą do tej pory uczęszcza.
Zastanawiam się również skąd powiat wrźmie pieniądze na jej utrzymanie
Cytuj
#1 Wiesław Sowiński 2024-06-20 18:01
Pokazał Pan czym tak naprawdę jest dziennikarskie buractwo. Artykuł pozbawiony treści merytorycznej.
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u