Oświadczenie Burmistrza Ustrzyk Dolnych

Drukuj
Dodano: sobota, 22 marzec 2014

Odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących rzekomej korupcji, jakiej miałem się dopuścić oświadczam, że zarzuty są całkowicie bezpodstawne i powstały w oparciu o fałszywe doniesienie złożone przez zwolnionego przeze mnie w trybie dyscyplinarnym sekretarza gminy.

Nadmieniam, że Sąd Pracy potwierdził wyrokiem z dnia 6 lutego 2014 r. (sygn. akt SR IV P 159/12) zasadność zwolnienia sekretarza, a co do jego osoby złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Moje postępowanie było podyktowane tym, że były sekretarz zawiadomił organy ścigania o nie popełnionym przestępstwie, fabrykując przy tym dowody i fałszywie zeznając przeciwko mojej osobie. Sprawa karna toczy się i mam nadzieję, że organy ścigania lub sądy po jej rozpatrzeniu wydadzą sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

Wobec faktu, że mam czyste sumienie, nigdy żadnego przestępstwa nie popełniłem, mogę z podniesiona głową kontynuować działania dla dobra gminy. Startowałem w wyborach na stanowisko burmistrza pod hasłem uczciwości i nadal uważam, że rzetelność, sumienność i prawda  są trwałymi wartościami niezależnie od zajmowanego stanowiska. Mieszkańcy gminy znają mnie od lat i wiedzą, że nigdy nie sprzeniewierzyłbym ani jednego publicznego grosza, ani też nie przeznaczył na inny cel niż taki, który jest zgodny z prawem i leży w interesie naszej wspólnoty.

Ustrzyki Dolne, 21. marca 2014 r.
Henryk Sułuja, Burmistrz Ustrzyk Dolnych

Udostępnij na Facebooku

Komentarze  

#33 józek 2014-03-30 21:11
witam forumowiczów.
Z uwagą przeczytałem wszystkie materiały prasowe na ten temat w tym też z NP. Zapoznałem sie też z licznymi komentarzami w internecie. Rozmawiałem też z dwoma radnymi.
Wnioski jakie się nasuwają są następujące.
1. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w celu przysporzenia korzyści osobistej lub materialnej. art 231 § 2 . Skąd bierze się słowo korupcja? ma to związek z potocznym rozumieniem korzyści osobistej lub materialnej. Trzeba pamiętać , że zgodnie z kodeksem karnym korzyść osobista ma miejsce również wtedy jeśli jest przeznaczona dla kogoś innego.
2. Niewątpliwie do takiego czynu doszło bo to ustaliła prokuratura i radni mi to mówili.
3. Pytanie czy Burmistrz o tym wiedział ? Moim zdaniem tak bo z ustaleń śledczych tak wynika inaczej nie dostałby zarzutów. Z treści art 231 wynika bowiem ,że odpowiedzialnoś ć ponosi sie tylko wtedy jesli czynu dokonuje się świadomie.
Cytuj
#32 A.R 2014-03-29 08:32
Leon Z.

Ty się śmiej z czego chcesz ale nie zdajesz sobie sprawy jakie z siebie zrobiłeś pośmiewisko robiąc ten wpis. Życzę dużo pokory i rozwagi.
Cytuj
#31 zdrowy 2014-03-28 22:37
Do Pana Franczaka.Bardz iej chcący jak nie jakąś dyskusję jednak prowadzimy.Szko da że, tak mało nas.Krytycy naczelnego NP nie piszą bo protestują.Gaze ta Bieszczadzka forum nie ma.Nie słyszałem aby z tego forum jakieś wpisy były usunięte.Czytam tutaj czasem bardzo krytyczne uwagi pod adresem W.Stebnickiego. To,że utraciliśmy gazetę patrzącą na ręce władzy to fakt.Ale forum jest jak na razie nasze.Ja też często mam podniesione ciśnienie po lekturze NP ale dzisiaj kupiłem gazetę i jeszcze nigdy tak nie byłem zgodny z redakcją.Ostatn ie dni były emocjonujące.Ma m tu na myśli artykuł pt.felieton całkiem nie świąteczny w części dot Ukrainy.W pozostałych ważnych sprawach wszystkim doradzałem opanowanie więc nie będę nic pisał ale ciśnienie mam podwyższone.Wra cam do sprawy przyszłości miasta.Zauważył em w Pana wpisie bardzo ważne zdanie cyt"gdyby burmistrzem był ktoś inny może położyłby nacisk na inne akcenty". Moim zdaniem nieszczęściem Ustrzyk jest,że włodarze wywodzą się ze sfery budżetowej.
Cytuj
#30 Leon Z 2014-03-28 18:34
Ludzie przecież to proste od każdego przetargu czy w Ustrzykach czy gdzie indziej jest 10 % łapówki dla urzędasów siedzących nic nie robiących. Dopóki mentalność ludzi w Polsce się nie zmieni i nie zniknie cała biurokracja niepotrzebna to nic w tym kraju się nie zmieni. A jak ja słyszę ile to burmistrz zrobił dla Ustrzyk to aż ze śmiechu konam no bo co rynek zrobił z fontanną na którą unia dała pieniądze ale nikt tego nie widzi że te pieniądze musimy oddać w pięknej unii nikt nikomu za darmo czegoś nie daje. A nie no przepraszam burmistrz zrobił coś dla Ustrzyk dzięki niemu zmniejszyła się liczebność Ustrzyk o połowę.
Cytuj
#29 Krzysztof Franczak 2014-03-28 17:31
Prosze wybaczyć , ale jako osoba z poza Ustrzyk Dolnych nie chcę się wypowiadać na temat ich rozwoju. Powiem tylko, że pamietam Ustrzyki od lat 70-tych i wizualnie zmieniło się duzo na lepsze. Zawsze można zrobic coś lepiej, więcej a dużo zależy też od osoby zarządzającej miastem. Gdyby burmistrzem był ktoś inny może położyłby nacisk na inne akcenty. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby zagospodarowani e rzeki.
Też nie zamierzam kandydować ani w Ustrzykach ani w Czarnej ani nigdzie indziej.
Cytuj
#28 zdrowy 2014-03-28 14:26
Nie zawsze można być na forum kiedy by się chciało.W odpowiedzi Panu Franczakowi chciałbym odpisać,że pewnie nie mylę się ale studium opracowano w pierwszej połowie lat 90 i prace nad tym studium moim zdaniem były prowadzone bardziej na potrzeby zbliżających się wyborów samorządowych.N ie wiem ile razy po tym zaglądano do tego dokumentu.O ile dobrze pamiętam szef tego zespołu został potem zastępcą burmistrza.Tak jak każdy plan skorygowało go już życie.Np. budowa krytego i nie krytego basenu w obecnej lokalizacji.W moim przekonaniu dyskusja jest potrzebna i nie powinna być ograniczona.Zbl iżają się wybory i jeśli nie teraz to kiedy?Przy tej okazji oświadczam,że nie będę kandydował na burmistrza.Wiem ,że się do tego nie nadaję.Z poważaniem.
Cytuj
#27 Daniel 2014-03-27 12:36
Henryk S. i Jan B. wskazywali, że wypoczynek dotyczył dzieci przygotowującyc h się do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, a w dwóch przypadkach dzieci, które nie mogą wyjechać na zimowiska, a uczestniczą w zajęciach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – dodaje prokurator Janicki.

Burmistrz Henryk S. usłyszał zarzut wręczenia Mirosławowi K. korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy w dokumentach, a były sekretarz miasta i gminy Ustrzyki Dolne Jan B. zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
Cytuj
#26 Dawid 2014-03-27 11:52
Cytuję Daniel:
arzuty prokuratorskie usłyszeli też: Henryk S. – burmistrz Ustrzyk Dolnych, i Jan B. – były sekretarz miasta i gminy Ustrzyki Dolne. Według prokuratury mieli oni fundować wypoczynek Mirosławowi K. na koszt samorządu, a przy tym fałszować faktury dla zatarcia śladów przestępstwa. K. miał wypoczywać na koszt samorządu w pensjonacie w Łodynie od 30 grudnia 2008 r. do 2 stycznia 2009 r. oraz dwukrotnie w gospodarstwie agroturystycznym w Zadwórzu k. Ustrzyk Dolnych 10 lutego i 4 kwietnia 2009 roku. Za wszystko płacił ustrzycki samorząd. Bulwersujący jest również fakt, że do oszustwa wplątano dzieci, które rzekomo miały korzystać z wypoczynku we wspomnianych ośrodkach.

Panie Danielu z tego co widzę to bardzo jest Pan przejety tą całą sprawą czyżby liczył Pan na jakieś korzyści w związku z tymi artykułami które Pan tu umieszcza !
Cytuj
#25 Daniel 2014-03-27 11:42
arzuty prokuratorskie usłyszeli też: Henryk S. – burmistrz Ustrzyk Dolnych, i Jan B. – były sekretarz miasta i gminy Ustrzyki Dolne. Według prokuratury mieli oni fundować wypoczynek Mirosławowi K. na koszt samorządu, a przy tym fałszować faktury dla zatarcia śladów przestępstwa. K. miał wypoczywać na koszt samorządu w pensjonacie w Łodynie od 30 grudnia 2008 r. do 2 stycznia 2009 r. oraz dwukrotnie w gospodarstwie agroturystyczny m w Zadwórzu k. Ustrzyk Dolnych 10 lutego i 4 kwietnia 2009 roku. Za wszystko płacił ustrzycki samorząd. Bulwersujący jest również fakt, że do oszustwa wplątano dzieci, które rzekomo miały korzystać z wypoczynku we wspomnianych ośrodkach.
Cytuj
#24 Daniel 2014-03-27 10:42
Do 13 wzrosła liczba zarzutów wobec byłego marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. Dziś powiększyło się także grono podejrzanych w aferze korupcyjnej, gdzie głównym „bohaterem” jest K. Tym razem chodzi o „lewy” wypoczynek.

Fakt poszerzenia listy zarzutów wobec Mirosława K. o trzy kolejne potwierdza prok. Grzegorz Janicki, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Tym razem chodzi o opłacenie pobytów Mirosława K. m.in. w pensjonatach agroturystycznych.

– Zarzuty dotyczą przyjęcia od burmistrza miasta Ustrzyki Dolne korzyści majątkowej w postaci opłacenia pobytów w okresie od 30 grudnia 2008 r. do 4 kwietnia 2009 r. w pensjonacie znajdującym się na terenie woj. podkarpackiego i w gospodarstwie agroturystyczny m – informuje prok. Grzegorz Janicki.
Cytuj
#23 Krzysztof Franczak 2014-03-26 19:53
Cytuję zdrowy:
Ta sytuacja daje wszystkim ogromną szansę dyskusji o przyszłości miasta.Takiej dyskusji nie było nigdy.

Jeśli mnie pamięć nie myli a w tych sprawach zazwyczaj nie, to dyskusja o przyszłości miasta była przy opracowywaniu studium i planach rozwoju lokalnego :)
Cytuj
#22 zdrowy 2014-03-25 11:26
spokoju i rozwagi na forum pilna jest potrzeba.Być może wtedy uda się porozumieć.Ta sytuacja daje wszystkim ogromną szansę dyskusji o przyszłości miasta.Takiej dyskusji nie było nigdy.Do władzy dochodzą osoby z przypadku co nie oznacza,ze zawsze złe.Jeśli dyskusja będzie rzeczowa jestem gotowy podpisać się imieniem i nazwiskiem.Być może sam burmistrz zechce się przyłączyć i wziąć udział.Ale nie będę uczestniczył w pluciu na odległość.Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem burmistrza.Obec na sytuacja jest szczególna i proszę wszystkich o cierpliwość do czasu rozstrzygnięcia przez wymiar sprawiedliwości .Taka dyskusja moim zdaniem jest potrzebna tym którzy władzę mają jak i tym którzy chcą mieć.
Cytuj
#21 Krzysztof Franczak 2014-03-25 09:11
W tej sprawe wypada tylko czekać. Bicie piany -obojętnie czy przez zwolenników czy przeciwników- niczemu nie służy. Postawiene zarzutów w prawie karnym nie przesądza winy.Zmienia tylko sytuację prawną osoby której sprawa dotyczy. Prawdopodobne scenariusze są dwa prokurator sporządzi akt oskarżenia lub umorzy sprawę. Jeśli sporządzi akt odkarżenia to też nie znaczy, że Burmistrz zostanie skazany.
winę, stopień zawinienie oceniał będzie niezawisły sąd, zapewne nie leski bo ten się wyłączy. Takie sytuacje jak w tej sprawie zdarzają się w każdym urzędzie, sam pamiętam ,że podobna sprawa dotycząca innego urzędu została umorzona. Należy mieć nadzieję, że prokuratura apelacyjna w Lublinie kieruje się literą prawa a nie zamówieniem. Zapraszam do czytania Pulsu Bieszczadów , tam opiszemy sprawę Marszałka K. i bieszczadzkie odpryski tej sprawy dotyczące nie tylko Burmistrza.
Cytuj
#20 RomanK 2014-03-25 07:56
Po co czytać komentarze na poziomie przedszkola? Daje się zauważyć rozmowę "Daniela" czyli jakiegoś chłystka którego zadaniem jest negowanie każdego wpisu, który oddaje prawdę sprawy- tylko po to żeby siać niepotrzebny zamęt. Bawcie się dalej.
Cytuj
#19 Wiola 2014-03-24 18:09
Cytuję Daniel:
Widać, że niektórym mózgi wyjałowiło do cna. Uważacie zatem, że skoro burmistrz taki wspaniały to może nawet i po pijanemu jeździć a i tak mandat mu się nie nalezy ? może pędzić 100km/h po ustrzykach ale za to, że taki wspaniały to za co mandat? To są podobnej wartości przekroczenia jak te za które dostał zarzuty prokuratorskie....zapewne nie ostatnie. Powinniście wyjechać do Rosjii wielbić Putina a nie marnować potencjał. Pozostaje wam jeszcze zrobić marsz w obronie jedynego burmistrza "co usta słodsze miał od malin" .

Danielku co Ty piszesz dobrze się czujesz ?
Cytuj
#18 Daniel 2014-03-24 18:04
Widać, że niektórym mózgi wyjałowiło do cna. Uważacie zatem, że skoro burmistrz taki wspaniały to może nawet i po pijanemu jeździć a i tak mandat mu się nie nalezy ? może pędzić 100km/h po ustrzykach ale za to, że taki wspaniały to za co mandat? To są podobnej wartości przekroczenia jak te za które dostał zarzuty prokuratorskie. ...zapewne nie ostatnie. Powinniście wyjechać do Rosjii wielbić Putina a nie marnować potencjał. Pozostaje wam jeszcze zrobić marsz w obronie jedynego burmistrza "co usta słodsze miał od malin" .
Cytuj
#17 Wiola 2014-03-24 16:59
Danielek może jeszcze jakiś ciekawy temat poruszysz chętnie poczytamy te twoje bzdury :)
Cytuj
#16 Dawid 2014-03-24 14:39
Danielek nie ośmieszaj sie widac ,że wszystkie komentarze sa twojej treści na jedno kopyto :lol:
Cytuj
#15 Xenia 2014-03-24 14:30
Panie kochany Danielku niech sie Pan lepiej zastanowi nad tym co Pan pisze !!!
Cytuj
#14 Anita P. 2014-03-24 09:13
Cytuję Daniel:
Pani Anito.
Rozśmieszyła mnie Pani z samego rana. Bardzo Pani dziękuję :lol: Ciekawe na podstawie jakiego artykułu kk miałoby to się stać? xD


Czyżby to był śmiech ze ściśniętym gardłem? Proszę wybaczyć ale nie mam ochoty prowadzić bezsensownej rozmowy. Pozdrawiam.
Cytuj
#13 Daniel 2014-03-24 09:04
Pani Anito.
Rozśmieszyła mnie Pani z samego rana. Bardzo Pani dziękuję :lol: Ciekawe na podstawie jakiego artykułu kk miałoby to się stać? xD
Cytuj
#12 Anita P. 2014-03-24 08:24
Chyba należy skończyć te bzdurny dywagacje. Skoro "Daniel" tak udziela się w komentarzach a co najważniejsze- wie coś na temat postępowania (i chwali się tym) to może warto zgłosić policji namierzenie IP komputera i ustalić tożsamość osoby?Podejrzew am że mógłby ponieść tego konsekwencje. Nie trudno jest skojarzyć fakt, że większość komentarzy jest na jedno kopyto więc pewnie stoi za tym "Daniel".
Cytuj
#11 Daniel 2014-03-23 23:15
Nie mam nic do pracy burmistrza i jego osiągnięć ale nie komentujemy tu osiągnięć burmistrza. To od lat robią Gazeta Bieszczadzka i Nasze Połoniny. Gdyby w istocie prasa kontrolowała to co sie dzieje to nie doszło by do kompromitacji. Co mają zasługi burmistrza do zarzutów? Przecież zarzutów nie dostał za zasługi. Nieprawdą jest, że donos złożył były sekretarz. Sprawa wyszła skądinąd.Przyzn aję ,że mam wiedzę na temat postępowania. Nie ważne skąd. Większośc komentarzy tu i na innych forach nie dotyczy istoty sprawy ale tego jaki to burmistrz jest wspaniały. Może i jest wspaniały ale to nie podlega ocenie prokuratury i sądu.
Cytuj
#10 Z. Wilk 2014-03-23 22:09
c.d
Skoro niektóre jednostki (istnieje prawdopodobna możliwość, że ciągle te same jednostki/ka) są tak wyszczekane to dlaczego ukrywają się pod wymyślonym nick`iem?
Zarzuty które zostały przedstawione P. Burmistrzowi jak i cała „afera” można krótko ująć jednym słowem, którego z własnej kultury nie użyję. Każda osoba posiadająca IQ wyższe niż IQ przeciętnej kwoki rozumie sprawę bez konieczności naświetlania jej po 15 razy. Trzeba zrozumieć także fakt iż zbliżające się wybory to doskonała okazja do nadszarpnięcia opinii P. Burmistrza mającego ogromne poparcie i wsparcie od strony mieszkańców Gminy. Nie dajmy się zwariować bo sprawa „na pierwszy rzut oka” budzi śmiech. Panu Burmistrzowi życzę triumfu w zbliżających się wyborach. Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Cytuj
#9 Z. Wilk 2014-03-23 22:08
Niestety funkcja jaką jest burmistrz i praca przez niego wykonywania często mimo wysiłku i zaangażowania jest negowana i niedoceniana- cóż, tak było jest i będzie bo dogodzić się nigdy nie da. Naszemu obecnemu, a mam i nadzieję również przyszłemu Panu Burmistrzowi zarzucić można bardzo niewiele. Sprawił, że Ustrzyki ewoluowały tak niesamowicie, że często turyści jak i mieszkańcy miasta przecierają oczy z wrażenia. Nie będę tracić czasu na wypisywanie wszystkiego co zostało zrobione w Ustrzykach bo szkoda mi czasu, to widzi każdy, a anonimowe, bzdurne wpisy ludzi (domyślam się, że niezgodne z własnym sumieniem), których stać na niepochlebne komentarze można sobie wepchnąć głęboko w odbyt i zatkać korkiem. Nadmienię jedynie to, że większość takich komentarzy wygląda tak jakby wpisywały je osoby na poziomie wczesnoszkolnym z jeszcze niewykształconą psychiką.
Cytuj
#8 Andrzej 2014-03-23 20:55
Cytuję Andrzej:
Daniel:
Skoro wiesz o tym, że będzie więcej zarzutów to widocznie siedzisz razem z prokuratorem i badasz sprawę. Ludzie używajcie mózgów zanim opublikujecie jakiś bzdurny wpis, myślenie nikogo nie boli, a wystarczy połączyć ze sobą kilka ważnych faktów żeby wiedzieć skąd wypłynęły te zarzuty, weźcie pod uwagę osobę Burmistrzu, miasto jest z Panem- pozdrawiamy!

Osobę byłego sekretarza urzędu miasta oczywiście, sorry za błąd.
Cytuj
#7 Andrzej 2014-03-23 20:53
Daniel:
Skoro wiesz o tym, że będzie więcej zarzutów to widocznie siedzisz razem z prokuratorem i badasz sprawę. Ludzie używajcie mózgów zanim opublikujecie jakiś bzdurny wpis, myślenie nikogo nie boli, a wystarczy połączyć ze sobą kilka ważnych faktów żeby wiedzieć skąd wypłynęły te zarzuty, weźcie pod uwagę osobę Burmistrzu, miasto jest z Panem- pozdrawiamy!
Cytuj
#6 IK 2014-03-23 14:09
Pracodawcę trzeba ratować...spraw a jest w toku...
Cytuj
#5 Daniel 2014-03-23 12:36
Pani Beato. To nie gazety czy mieszkańcy stawiają zarzuty ale prokuratura. Gdyby oświadczenie zostało wydane po artykule prasowym ale bez zarzutów prokuratorskich to można by je uznać za prawdziwe. Wyrok w sądzie pracy jest nieprawomocny i w uzasadnieniu potwierdził istnienie faktów które zarzuca prokuratura , jest odwołanie i w zwiazku z zarzutami które ma wlodarz II instancja napewno zmieni wyrok. Prokuratura umorzyła postepowanie w sprawie zgłoszonej przez włodarza i nieaktualne są już zapisy w oświadczeniu. Ja też nie jestem przeciwnikiem Sułuji czy kogokolwiek innego ale nie chcę żeby do władzy dochodzili ludzie którzy są nieuczciwi. Wiem więcej o tej sprawie i wiem ,że to nie koniec zarzutów.
Cytuj
#4 Beata 2014-03-23 11:52
Cytuję Daniel:
Cytuję Beata:


Skoro są zarzuty to i jest prawo do obrony. Nie trzeba pałać miłością do Burmistrza żeby mieć to na uwadze.

Prawo do obrony realizuje się w procesie a nie na łamach gazet. Ten komunikat jest dla ludu żeby nie powiedzieć gawiedzi.


Skoro zarzuty były na łamach prasy i na portalach internetowych to oświadczenie Burmistrza jest w tym miejscu zasadne.
Dlaczego ma milczeć, skoro nie zgadza się z tym co piszą na jego temat?
Inną kwestią jest czy ktoś w nie uwierzy czy też nie. Ja jednak mam lepsze niż Pan na zdanie temat czytelników. Mieszkańcy Ustrzyk to w znakomitej większości ludzie na poziomie, nie obrażałabym ich określeniem "gawiedź".
I gwoli ścisłości, uprzedzając ewentualne spekulacje, "fanką" Burmistrza nie jestem.
Cytuj
#3 Daniel 2014-03-23 11:14
Cytuję Beata:


Skoro są zarzuty to i jest prawo do obrony. Nie trzeba pałać miłością do Burmistrza żeby mieć to na uwadze.

Prawo do obrony realizuje się w procesie a nie na łamach gazet. Ten komunikat jest dla ludu żeby nie powiedzieć gawiedzi.
Cytuj
#2 Beata 2014-03-23 10:21
Cytuję Daniel:
Widzę, że nadredaktor śpieszy z pomocą :D może jeszcze wydrukujcie i rozlepcie na mieście xD


Skoro są zarzuty to i jest prawo do obrony. Nie trzeba pałać miłością do Burmistrza żeby mieć to na uwadze.
Cytuj
#1 Daniel 2014-03-22 18:11
Widzę, że nadredaktor śpieszy z pomocą :D może jeszcze wydrukujcie i rozlepcie na mieście xD
Cytuj

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u