Nowości


Kto po Bartoszu Romowiczu?

Powiększ

Wybory do Sejmu za nami. 7 kwietnia 2024 roku czekają nas następne, tym razem do samorządów. Jak się okazuje przedwyborcza giełda w Ustrzykach Dolnych już ruszyła. Pojawiają się pierwsze nazwiska i nazwy komitetów. Szczególne emocje budzi wybór następcy burmistrza Bartosza Romowicza. Kandydatury wystawią niewątpliwie najmocniejsi gracze na lokalnej arenie politycznej lub bardziej samorządowej.

Kto się na to odważy?

Powiększ

Jest jedna niezwykle istotna sprawa, którą obecny Sejm powinien się zająć. Mianowicie zmiana barw klubowych posłów lub wchodzenia w koalicyjne układy niezgodne z założeniami poszczególnych klubów poselskich. Ludzi burzy fakt, iż posłowie potrafią w trakcie kadencji Sejmu zmienić barwy partyjne, nawet dwukrotnie lub nie zmieniając barw klubowych wejść w układ polityczny z przeciwnym swojemu dotychczasowemu obozowi politycznemu obozem. To totalnie nieuczciwe, co więcej niemoralne. To jawna kpina z wyborców oddających głos na takiego posła. Prawo powinno być jednoznaczne, albo trwasz w barwach, z których startowałeś, albo jak tego wymaga honor rezygnujesz z mandatu.

ZEW znów się zbudzi, ale w Lesku

Jak się okazało mój felieton (kliknij, aby przeczytać) o koncertach w ramach ZEW w Ustrzykach okazał się niestety proroczy. Imprezę organizatorzy przenieśli z Cisnej do Ustrzyk w tym roku na przełomie kwietnia i maja. Nie pisałem zbyt wiele o poziomie artystycznym imprezy bo jak wypowiadali się widzowie, było różnie. Tak naprawdę dobry poziom zaprezentowały te mniej znane zespoły. Zawiodły według widzów gwiazdy Kult, Maciej Maleńczuk, KSU. Nie to jednak zaważyło na rezygnacji z kontynuowania imprezy w Ustrzykach.

Powiększ

Lewica w Powiecie Bieszczadzkim sięgnęła dna

Powiększ

Czas wyborczej gorączki mamy już za sobą. Przyszła pora na podsumowania. Powiat Bieszczadzki w swych preferencjach wyborczych różni się nieco od pozostałych powiatów Podkarpacia. PiS zdobył tutaj jedynie 37,69% głosów czyli w przeliczeniu- 4174, drugie miejsce zajęła tutaj Trzecia Droga 29,77%- 3297, trzecia była Koalicja Obywatelska 17,15- 1899, czwarta Konfederacja 9,20%-1019, piąta była Nowa Lewica 4,17%- 462 głosy.

To dobra decyzja

Pisałem jakiś czas temu, że uschnięte świerki rosnące przed Bieszczadzkim Zespołem Szkół Zawodowych na ulicy Przemysłowej stanowią zagrożenie dla pieszych i pojazdów z niej korzystających. Dowodem było ułamane przez wiatr jedno z drzew które upadło na chodnik i część ulicy.

Powiększ

Mamy posła z Ustrzyk Dolnych!

Wśród trzech kandydatów do Sejmu jakich prezentowaliśmy w internetowym wydaniu „Naszych Połonin" był też burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

No i stało się - Bartosz Romowicz zasiądzie w poselskich ławach.

Powiększ

Posłem będzie Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. 21 527. W okręgu nr 22 obejmującym część Podkarpacia z listy Trzeciej Drogi zdobył 21 527 głosów. Najwięcej na liście.

- Coś się kończy, a coś zaczyna. Jestem szczęśliwy! Według nieoficjalnych wyników będę reprezentował wszystkich nas w Sejmie. I mimo wielu nerwowych chwil wiem, że bez Was by się nie udało – napisał burmistrz Romowicz w mediach społecznościowych.

Zapowiedział, że „będzie pracować jeszcze mocniej, jeszcze wytrwalej. Dla Ustrzyk, Dla Bieszczad. Dla Podkarpacia. - Ponad 20 tysięcy głosów zobowiązuje – dodał burmistrz Romowicz.

/rzeczpospolita/

To już w niedzielę

Kończą się przedwyborcze przedbiegi. Dzisiaj o północy media zamilkną na temat szans poszczególnych kandydatów. Dla nas w Ustrzykach, w powiecie istotnym jest strat trójki kandydatów ze sporymi szansami na zdobycie poselskiego mandatu. Taka szansa pojawia się po raz pierwszy od dwudziestu kilku lat, od chwili gdy posłem był PSL-owiec Władysław Wrona. Nie zmarnujmy tej szansy. Nie będę wskazywał na kogo z trójki kandydatów głosować, ważne by oddać głos na miejscowego kandydata. I jeszcze jedna ważna sprawa...

Referendum to wyborcza PiS-owska farsa, która niczemu nie służy. Referendum zorganizowano jedynie po to by legalnie wydać na kampanię dużo więcej pieniędzy niż zezwala prawo. Mówiąc kolokwialnie „olejmy" referendum, bo ono niczego nie załatwi, a jedynie przysporzy niepotrzebnej pracy komisjom wyborczym.

Słowem - w niedzielę 15 października przy wyborczych urnach nie powinno zabraknąć nikogo z nas.

Iwona Holcman-Fidor - „Wszyscy mamy wrażenie, że na przełomie ostatnich lat prawa kobiet zostały mocno ograniczone”

Kontynuacja cyklu wywiadów ze startującymi do Sejmu kandydatami z Ustrzyk Dolnych. Będą to rozmowy rozłożone na kilka odcinków, z których czytelnicy będą mogli dowiedzieć się sporo o kandydatach, ich programach wyborczych i motywów dla których postanowili startować w wyborach.

Powiększ

Dzisiaj rozmowa z Iwoną Holcman-Fidor kandydatką w wyborach do Sejmu z listy KO.

Kandydat Konfederacji w wyborach do Sejmu - Sam o sobie

Powiększ

Nazywam się Wiesław Sowiński. Mam 51 lat. Jestem od 26 lat żonaty, mam dwóch synów. Od 2018 roku sprawuję mandat radnego powiatu bieszczadzkiego i pełnię funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Regionalnego. Aktywnie działam w stowarzyszeniu kresowym H-T 1951 Polska Kultura Kresowa oraz jestem założycielem i prezesem stowarzyszenia Bieszczadzka Inicjatywa Narodowa.

Dziś mamy wyjątkowy dzień!

Dziś mamy wyjątkowy dzień! Taki dzień trafia się raz na tysiąc lat!

Podsumuj - rok Twojego urodzenia plus lata, które przeżyłeś dają w sumie 2023.

Podam to na swoim przykładzie - urodziłem się w 1956 roku, mam wobec tego 67 lat, dodając do tego datę urodzenia 1956 rok, daje to 2023.

Proszę mi uwierzyć wszyscy mieszkańcy ziemi, jeśli zrobią ten rachunek dzisiaj otrzymają magiczną liczbę 2023. Spróbujcie.

Facebook Likebox Slider Strona główna
 Artykuły
Kontakt


 Reklama w serwisie

© 2003-2018 NASZE POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne
Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawca: "NASZE POŁONINY" - Wiesław Stebnicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone przez Użytkowników na stronie www.naszepołoniny.pl

stat4u